Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - PIELGRZYMKI WDZIĘCZNOŚCI

PIELGRZYMKI WDZIĘCZNOŚCI

PIELGRZYMKA WDZIĘCZNOŚCI M.

W niedzielę 5 maja 2013 r. 71 uczniów klas II ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Rzeszowie, po raz pierwszy przyjęło Komunię świętą.

19 maja zaś uczniowie klas III naszej Szkoły przeżywały Rocznicę I Komunii świętej.

Wdzięczni za te wielkie wydarzenia uczniowie zarówno klas II jak i III wraz z Rodzicami, Wychowawcami i Katechetą udali się na dziękczynne pielgrzymki.

29 maja uczniowie klas III pielgrzymowali do duchowej stolicy Polski na Jasną Górę.

Opiekę nad dziećmi sprawowali: Wychowawczynie Pani Bożena Kukułka i Pani Anna Kontek oraz Katecheta ks. Paweł Liszka.

W Częstochowie wzięto udział w Eucharystii, podczas której dzieci czynnie przeżywały Liturgię poprzez czytanie i śpiew.

Następnie uczniowie uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej na Jasnogórskich Wałach. Był także czas na zwiedzenie Skarbca i osobistą modlitwę.

Z Jasnej Góry udano się do Parku Miniatur Sakralnych, gdzie znajduje się także największa na świecie figura błogosławionego Jana Pawła II.

Kolejnym punktem pielgrzymki było Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, gdzie odmówiono Koronkę, a także można było zwiedzić powstające tam Sanktuarium Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się!”

3 czerwca na swoją pielgrzymkę wdzięczności udali się uczniowie klas II, by podziękować przez ręce Matki Bożej za dar I Komunii świętej. Opiekę nad dziećmi sprawowali Pani Ewa Pytel i ks. Paweł Liszka.

Młodzi pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu, które od niedawna jest Bazyliką Mniejszą. Tam dzieci zapoznały się z Orędziem Matki Bożej z La Salette. Następnie udano się do Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu.

Tam odbyła się uroczysta Eucharystia, a następnie dzieci wraz z Rodzicami zawierzyli swoje życie Maryi.

Wdzięczność jest piękną cnotą, niestety dzisiaj bardzo zapomnianą. Trzeba więc przypominać o niej młodemu pokoleniu Polaków, by dostrzegali dobro i piękno, które każdego dnia otrzymujemy z ręki Pana Boga.

Ks. Paweł Liszka