Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - XIII DZIEŃ PAPIESKI

XIII DZIEŃ PAPIESKI

DSC07208 Custom m.

Pod hasłem "Jan Paweł II - Papież dialogu" obchodzono tegoroczny, XIII Dzień Papieski. W całym kraju odbywały się dyskusje, koncerty i modlitwy.

Wraz z obchodami Dnia Papieskiego rozpoczęliśmy także przygotowania do kanonizacji, która odbędzie się 27 kwietnia przyszłego roku.

W ramach tych przygotowań w naszej szkole został zorganizowany konkurs plastyczny o Janie Pawle II oraz odbyła się uroczysta akademia.

Część naszych uczniów wzięła również udział w tak zwanym Pielgrzymowaniu Papieskim Szlakiem. Trasę tego Szlaku wyznaczały kościoły rzeszowskie związane z osobami, które przez Jana Pawła II albo dzięki niemu, zostały beatyfikowane lub kanonizowane, między innymi: Kościół Świętego Krzyża, Kościół OO. Bernardynów, Ratusz Rzeszowski oraz Krzyż Ofiar Komunizmu przy Zamku Rzeszowskim i inne.

Dzień Papieski przygotowały:  p. Bogumiła Lis i p. Anna Pękala

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z obchodów XIII Dnia Papieskiego w SP 17 zamieszczonych w Fotokronice.