Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SZKOLENIE NA TEMAT AFAZJI

SZKOLENIE NA TEMAT AFAZJI

foto-specj2a m.

26 i 27 października 2013r. odbyło się w SP 17 w Rzeszowie dwudniowe szkolenie nauczycieli specjalistów na temat „Niedokształcenie mowy o typie afazji. Diagnoza i terapia”.

Szkolenie przeprowadziły specjalistki od afazji dziecięcej p. Anna Paluch (psycholog, logopeda) i p. Elżbieta Drewniak – Wołosz (psycholog, logopeda), które na co dzień pracują w Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci z Afazją w Krakowie prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Felicjanek, gdzie  zajmują się diagnozą i terapią dzieci afatycznych.

Nauczyciele specjaliści zdobyli wiedzę w zakresie diagnozy i terapii dzieci afatycznych. Szkolenie przybliżyło problem oraz przyczyniło się do wzrostu świadomości i wiedzy w zakresie diagnozy i terapii uczniów z niedokształceniem mowy o typie afazji.  Panie zapoznały uczestników z terminologią,  przedstawiły m.in. objawy zaburzenia oraz problemy związane z jego diagnozą i terapią.