Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - KONFERENCJA "12 LAT INTEGRACJI - DOŚWIADCZENIA NAUCZYCIELI, RODZICÓW I UCZNIÓW

KONFERENCJA "12 LAT INTEGRACJI - DOŚWIADCZENIA NAUCZYCIELI, RODZICÓW I UCZNIÓW

IMG 1157 m.

W dniu 15 listopada 2013r. w naszej szkole odbyła się konferencja „12 lat integracji – doświadczenia nauczycieli, rodziców i uczniów”. Zorganizowano ją w ramach projektu „Razem bezpieczniej, razem weselej w SP 17 w Rzeszowie”.

Uczestnikami szkolenia byli nauczyciele przedszkoli, pedagodzy rzeszowskich szkół podstawowych, nauczyciele 17-stki oraz rodzice. Zaproszono również osoby reprezentujące lokalne środowisko. Wśród nich byli: przedstawiciel Wydziału Edukacji, dyrektorzy szkół, pracownik naukowy Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Program konferencji  przedstawiał się następująco:

Część I:  Prezentacje i wystąpienia:

1. „12 lat integracji – doświadczenia nauczycieli, rodziców i dzieci” – nauczyciele i rodzic ucznia SP 17.

2. Możliwości nauki w rzeszowskich placówkach dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych – przedstawiciele ZS nr 3, SP 2, ZSS im. UNICEF.

3. Rola Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w orzecznictwie – pedagog PPP nr 2.

Część  II:  Zajęcia pokazowe:

Oddział przedszkolny – kl. 0a, Edukacja wczesnoszkolna - kl. 2a, kl. 3a, Matematyka – kl. 4a, Język polski – kl. 5a
Zajęcia specjalistyczne: rewalidacja ogólnorozwojowa, integracja sensoryczna, zajęcia logopedyczne.

Spotkanie było m.in. okazją do podzielenia się naszymi doświadczeniami i spostrzeżeniami z 12-letniej pracy w integracji.

Główny cel zakładał promocję idei upowszechniającej działania z obszaru bezpiecznego i efektywnego funkcjonowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wspierającej indywidualizację kształcenia oraz kształtowanie przyjaznego i bezpiecznego klimatu społecznego w szkole.

Uczestnicy konferencji otrzymali okolicznościową broszurę, mogli obejrzeć wystawę fotograficzną  „Z życia klas integracyjnych” oraz zwiedzić szkołę (m.in. nowowyposażony gabinet logopedii, salkę integracji sensorycznej).

Organizatorem konferencji była grupa nauczycieli z zespołu integracyjnego, koordynatorem pedagog szkolny.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Fotokronice.