Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "MY SIĘ MÓWIĆ NIE BOIMY"

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI "MY SIĘ MÓWIĆ NIE BOIMY"

P1040071a m.

28 listopada 2013r. w Centrum Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski z cyklu „My się mówić nie boimy” pod hasłem Tuwim Dzieciom”.

W tym roku konkurs odbył się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Razem bezpieczniej, razem weselej w SP 17 w Rzeszowie”.

Celem konkursu jest stwarzanie uczniom niepełnosprawnym możliwości prezentowania swoich umiejętności, popularyzowanie poezji dziecięcej, stwarzanie wspólnej płaszczyzny integracji uczniów różnych szkół oraz przełamywanie lęku i nieśmiałości przed występem publicznym.

W konkursie wzięło udział 25 dzieci ze szkół podstawowych.

Tytuł LAUREATA otrzymali:

1.  Kacper Murias (SP 17 w Rzeszowie)
  2.  Jakub Homa (SP 2 w Rzeszowie)
  3. Kacper Siedlecki (SP im Unicef w Rzeszowie)

Nagrody zdobyli:

Karolina Szcząchor (SP 17 w Rzeszowie)

Grzegorz Łagodziński (SP 22 w Rzeszowie)

Kacper Grygar (SP 22 w Rzeszowie)

Aleksandra Pietrucha (SP 2 Niechobrz)

W ocenie jury brało pod uwagę: recytację, artykulację, interpretację, rekwizyty i strój oraz ogólne wrażenie prezentacji. Ze względu na różny stopień niepełnosprawności dodatkowy  element oceny stanowił  również wkład pracy ucznia.  W konkursie nie ma przegranych, wszyscy pozostali uczestnicy zasługują na wyróżnienia.

Nagrody dla wszystkich uczestników w konkursie zostały zakupione ze środków projektu „Razem weselej, razem bezpieczniej w SP 17 w Rzeszowie”. Finansowe wsparcie zapewniła również Rada Rodziców przy SP nr 17 w Rzeszowie. Dodatkową nagrodę dla każdego uczestnika konkursu w postaci godzinnej zabawy w sali zabaw ufundowała prezes Centrów Zabaw „Fantazja” w Rzeszowie p. Małgorzata Gulczyńska.

Atrakcją konkursu jest program czytelniczy ze smokiem „Nowusiem” przygotowany przez Księgarnię Nova Duo z Rzeszowa, która również corocznie wspiera organizację konkursu.

Za przygotowanie konkursu odpowiadali nauczyciele: Agata Drałus i Alicja Konik oraz Anna Bilska, Joanna Kawa, Beata Zacios z Zespołu ds. Integracji SP nr 17 w Rzeszowie.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!