Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

IMG 2802 m.

Dnia 11 kwietnia br. członkowie Szkolnego Koła PCK uczestniczyli w II. części szkolenia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Szkolenie to przeprowadził ratownik medyczny p. Przemysław Chmaj -  instruktor pierwszej pomocy PCK. Spotkanie zostało zorganizowane we współpracy z Zarządem Oddziału Rejonowego PCK w Rzeszowie.

Uczniowie zostali zapoznani z  zasadami udzielania pierwszej pomocy w zakresie: urazów kończyn, urazów kręgosłupa, postępowania przy zakrztuszeniach – zadławieniach  dzieci i dorosłych. Poznali funkcje i zasady działania „ulicznego” przenośnego defibrylatora. Przeprowadzono także rozmowę na temat skutków i konsekwencji zdrowotnych niebezpiecznych zabaw! W szkoleniu uczestniczyli również zainteresowani rodzice uczniów.

Natomiast 28 marca br. odbyła się na terenie SP 17 I. część Szkolenia z Pierwszej Pomocy PrzedmedycznejSzkolenie to zostało także przeprowadzone przez Ratowników Medycznych we współpracy z Zarządem Oddziału Rejonowego PCK w Rzeszowie. Uczniowie uczyli się, jak rozpoznawać oznaki zatrzymania krążenia i oddechu, kiedy należy rozpocząć czynności reanimacyjne oraz jak prawidłowo je wykonywać. Ćwiczyli również układanie osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej (bocznej ustalonej). Dowiedzieli się także o podstawowych zasadach bezpiecznego postępowania w czasie udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Obydwa szkolenia zorganizowała p. Katarzyna Kawalec - opiekun SK PCK.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć ze szkolenia zamieszczonych w Fotokronice.