Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - "WODA - NIE MARNUJĘ!"

"WODA - NIE MARNUJĘ!"

DSCN0899 m.

Dnia 15 kwietnia 2014 r. uczniowie klas I a, I b, I d i II a wzięli udział  w zajęciach w ramach projektu pn. „Woda – nie marnuję!” Stowarzyszenia na rzecz Ekorozwoju „Agro-Group” z Białegostoku. Edukatorzy Stowarzyszenia EKOSKOP w Rzeszowie -  pani Katarzyna Ruszała i pan Maciej Kunysz wprowadzili uczniów i nauczycieli w ciekawy świat środowiska wodnego. Podczas prawie trzech  godzin  lekcyjnych wspólnie wykonywali dotyczące wody doświadczenia, pomiary i eksperymenty, a także podglądali pod lupami i mikroskopem zwierzęta wodne. Zajęcia łączyły teorię z praktyką. Celem warsztatów było poznanie i samodzielne „doświadczenie wody”. Po warsztatach każda klasa zadeklarowała przygotowanie klasowej wystawy o tematyce wodnej, gdzie zostaną wyeksponowane osobiste deklaracje uczniów w zakresie oszczędzania wody, przygotowane podczas zajęć.

Koordynatorem programu w naszej szkole jest p. Mariola Wiśniewska.