Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ŚWIĘTO 21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

ŚWIĘTO 21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH

DSC09877.JPG m.

Dnia 23 maja 2014 roku żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich obchodzili swoje świętoUczniowie z naszej szkoły postanowili uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu.

Uroczysości rozpoczęły się Mszą Świętą w intencji żołnierzy oraz Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski w asyście naszego księdza proboszcza - pułkownika Tomasza Anisiewicza. We Mszy Świętej, oprócz żołnierzy brygady, udział wzięli przedstawiciele służb mundurowych, kombatanci oraz przedstawiciele władz wojewódzkich  i samorządowych z regionu. Po Mszy Świętej pod tablicą pamiątkową Samodzielnej Brygady Strzelców Podhalańskich spod Narwiku odczytano Apel Pamięci, strzelono salwę honorową oraz złożono wiązanki kwiatów.

Centralną część obchodów święta rozpoczął uroczysty apel na stadionie „Podhalańczyk” w kompleksie koszarowym 21 batalionu logistycznego w Rzeszowie. Dzieciom i wszystkim zgromadzonym bardzo podobał się sprzęt wojskowy, pokaz musztry paradnej oraz śpiew żołnierzy. Zabrzmiała pieśń brygady „Podhalański gród”. Przed samą defiladą swoje umiejętności zaprezentowała Orkiestra „Szałamaje” i zespół Mażoretek „Incanto” z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. Uczniowie i nauczyciele mieli  okazję zasmakować pysznej, żołnierskiej grochówki. Dzieci otrzymały również upominki: balony, długopisy i foldery o 21 BSP.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości znajdującej się w Fotokronice.