Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ZAKOŃCZENIE II EDYCJI AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

ZAKOŃCZENIE II EDYCJI AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

1185805 342662702536764 362601159 n.png m.

W dniu 14.06.2014 r. w auli Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się Gala Sukcesów kończąca całoroczną pracę Akademii Przyszłości. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI, to program ogólnopolski, organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA.

Celem programu jest pomoc dzieciom w potrzebie. Dzieciom, które potrzebują nie tyle rzeczy, co drugiego człowieka. Kogoś, kto w nie uwierzy i nauczy wygrywać. W AKADEMII kimś takim jest Tutor - wolontariusz, który regularnie spotyka się z dzieckiem.

Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pedagog p. Elżbieta Babiarz. Programem objęliśmy grupę dziesięciorga uczniów z naszej szkoły. Wolontariusze spotykali się co tydzień na zajęciach indywidualnych z  dziećmi i pomagali im w nauce. Ponadto uczniowie uczestniczyli w różnych imprezach pozaszkolnych np. w  spotkaniu mikołajkowym, zabawie karnawałowej, konkursie MAM TALENT oraz odwiedzili  Państwową Straż Pożarną w Rzeszowie.

W sobotę podczas GALI SUKCESÓW wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy oraz upominki. Podziękowania wręczono również szkolnemu koordynatorowi.

Dyrekcja SP 17 w Rzeszowie i pedagog szkolny dziękują całemu KOLEGIUM SP 17 – liderowi  i wolontariuszom - za całoroczną pracę.