Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ALARM DLA BIORÓŻNORODNOŚCI PODKARPACIA

ALARM DLA BIORÓŻNORODNOŚCI PODKARPACIA

DSCN9516.JPG m.

Nasza szkoła w maju br. zakwalifikowała się do udziału w projekcie  ALARM DLA  BIORÓŻNORODNOŚCI PODKARPACIA który potrwa do kwietnia  2016r.

W projekcie bierze udział 40 szkół i 10 Centrów Edukacji Ekologicznej naszego województwa. Projekt realizowany jest w ramach Funduszy Małych Grantów Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego.
Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie "EKOSKOP" pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, TV Rzeszów i Polskiego  Radia  Rzeszów.
Celem projektu jest:

- wzrost świadomości mieszkańców centralnego Podkarpacia na temat wartości i potrzeby zachowania bioróżnorodności,

- wprowadzenie do szkół metod plenerowych warsztatów edukacji o bioróżnorodności,

- umocnienie Podkarpackiego Centrum Edukacji Ekologicznej Stowarzyszenia "EKOSKOP",

- praktyczne działania dla ochrony bioróżnorodności,

- budowanie sieci współpracy  podkarpackich Centrów Edukacji Ekologicznej na rzecz ochrony bioróżnorodności,

- zwrócenie uwagi lokalnych mediów na problem utraty bioróżnorodności.

W ramach projektu przewidziane są wycieczki, warsztaty ekologiczne, mini warsztaty - laboratorium Podkarpackiego Ekomobila, gry i zabawy ekologiczne, konkursy i wiele innych ciekawych atrakcji.

Krótką relację na temat realizacji projektu przez naszą szkołę można obejrzeć w Aktualnościach TVP Rzeszów (początek: 10'03'') klikając na link poniżej:

W piątek 19 września br. nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w ostatnio przeprowadzonej akcji projektu ALARM DLA BIORÓŻNORODNOŚCI PODKARPACIA, którą był happening ekologiczny na Rzeszowskich Bulwarach zorganizowany w ramach międzynarodowej kampanii SPRZĄTANIE ŚWIATA.

W akcji wzięli udział uczniowie wszystkich klas naszej szkoły, propagując działania ekologiczne, m.in. segregację śmieci oraz przyniesionymi ze sobą budzikami, dzwonkami i gwizdkami dzwoniąc na alarm dla ochrony bioróżnorodności Podkarpacia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z happeningu zamieszczonych w Fotokronice.