Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - WIZYTA PRZEDSTAWICIELI 21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W SP 17

WIZYTA PRZEDSTAWICIELI 21 BRYGADY STRZELCÓW PODHALAŃSKICH W SP 17

P1000407.JPG m.

20 lutego to dzień urodzin śp. gen. bryg. Mieczysława Boruty–Spiechowicza - patrona 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Z tej okazji naszą szkołę odwiedzili  jej przedstawiciele: major Marcin Dusza i starszy chorąży Andrzej Lozia.

Podczas spotkania z uczniami klas 4-6, które miało miejsce w sali gimnastycznej, panowie przedstawili historię i strukturę organizacyjną tej największej na Podkarpaciu jednostki wojskowej. Opowiadali o tradycjach i symbolice 21 BSP oraz pokazywali zdjęcia sprzętu i filmiki z działań operacyjnych żołnierzy.

Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali pogadanki, a najaktywniejsi i wykazujący się wiedzą na temat 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – patrona naszej Siedemnastki otrzymali drobne upominki.