Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NARODOWEGO TRZECIEGO MAJA

AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA NARODOWEGO TRZECIEGO MAJA

DSCN4636 1m.

Dnia 30 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademiaUczniowie słowem i piosenką uczcili wielkie dla wszystkich Polaków wydarzenie - rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja, która odegrała ogromną rolę w historii naszej Ojczyzny.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia przez Poczet Sztandarowy Sztandaru Szkoły oraz zaśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”.

Dzieci ze szkolnego teatru „Iskierka” przedstawiły inscenizację pt.: „W rocznicę 3-go Maja”. Narratorzy, uczniowie z klas 3a i 6a wprowadzili nas w tematykę uroczystości. Był król Stanisław August Poniatowski, który złożył wzruszającą przysięgę, pięknie ubrany w ówczesny strój marszałek Rzeczypospolitej Polskiej Stanisław Małachowski, posłowie i zgromadzona ludność. Śpiewem solo popisała się uczennica z klasy 3a, która zaśpiewała „Witaj Majowa Jutrzenko”. Całą imprezę uświetniły występy wokalne  dzieci z klasy 2b. Klasa pięknie zaśpiewała piosenki o naszej Ojczyźnie. Wspaniały taniec baletowy przy dźwiękach poruszającej melodii zatańczyła uczennica z klasy 2b. Polonez w wykonaniu najmłodszych uczniów z klasy 1e był nagrodzony gromkimi brawami. Piękne stroje i efektowny układ taneczny wzbudziły zachwyt wszystkich zgromadzonych. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z akademii zamieszczonych w Fotokronice.

Akademię przygotowały panie: Mariola Wiśniewska, Bożena Kukułka, Maria Łyszczarz i  Joanna Kawa.