Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - WIZYTA W ZAKŁADZIE OGRODNICZYM W TRZEBOWNISKU

WIZYTA W ZAKŁADZIE OGRODNICZYM W TRZEBOWNISKU

2015-05-09.M

Uczniowie naszej szkoły zwiedzili zakład ogrodniczy w Trzebownisku.  Celem wycieczki było obserwowanie rozwoju roślin w szklarni oraz ukazanie dzieciom możliwości prowadzenia hodowli roślin w sztucznych warunkach szklarniowych, a także  podkreślenie przydatności szklarni.

Podczas  zajęć uczniowie  zapoznali się z uprawami ogrodniczymi (fot. 1), gatunkami zapylaczy, informacjami dotyczącymi ogrodnictwa (fot. 2), dzięki wyczerpującym wypowiedziom Pana Stanisława Janigi, który nas oprowadzał po zakładzie (fot. 3).

Pragniemy serdecznie podziękować za umożliwienie zwiedzania zakładu i przeprowadzenia zajęć przyrodniczych, a także otrzymane materiały dydaktyczne. Wyjazd zorganizowały: p. Gertruda Gryglewicz, p. Iwona Ryndak.