Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - MAJÓWKA MISYJNA

MAJÓWKA MISYJNA

DSC07024.m

Dnia 12 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Majówce Misyjnej, która odbyła się  w Krośnie.

Hasło tegorocznej Majówki brzmiało: “Nieśmy radość dzieciom Afryki”. Organizatorem Majówki były Siostry ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek św. Piotra Klawera w Krośnie. Podczas Majówki zrealizowany został projekt misyjnymający na celu pomoc osieroconym dzieciom w Bandjoun, w Kamerunie. Dlatego w naszej szkole zorganizowaliśmy zbiórkę pluszaków, które później były wykorzystane na zabawę fantową.

Podczas Majówki Misyjnej nasi uczniowie uczestniczyli we Mszy Świętej, a po jej zakończeniu wzięli udział w loterii fantowej i różnych zabawach.