Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - ZAKOŃCZENIE TEGOROCZNEJ EDYCJI SPOTKAŃ Z „FIZYKĄ DLA SMYKA”

ZAKOŃCZENIE TEGOROCZNEJ EDYCJI SPOTKAŃ Z „FIZYKĄ DLA SMYKA”

DSCN4666.m

18 i 25 maja 2015 r. w naszej szkole odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym spotkanie z „Fizyką dla Smyka”. Tym razem pokazy naukowe dotyczyły elektrostatyki.

W czasie 45 minutowych spotkań, w kórych wzięły udział  dzieci z klas pierwszych i oddziału przedszkolnego, przeprowadzonych zostało kilkanaście eksperymentów fizycznych z zastosowaniem ciekawych zestawów edukacyjnych. W każdym z ćwiczeń uczestniczyły dzieci, doskonale się przy tym bawiąc.

Na kolejne spotkania z „Fizyką dla Smyka” Akademia Nauki zaprasza w przyszłym roku szkolnym. Koordynatorkami programu w naszej szkole były p. Mariola Wiśniewska i p. Halina Kielar.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznych spotkań z „Fizyką dla Smyka” zamieszczonych w Fotokronice.