Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

„CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

baner.jpg m.

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Cała Polska Czyta Dzieciom” w naszej szkole w dniach 8-12.06.2015r. zostały zorganizowane liczne akcje wspierające czytelnictwo:

1. „Kogo słyszysz? Co słyszysz?”konkurs adresowany do klas 1-6, czas trwania: od 8 do 12 czerwca br. Każdą 3. lekcję rozpoczynał czytany przez radiowęzeł wiersz Jana Brzechwy. Konkurs polegał na rozpoznaniu po głosie nauczyciela, który czytał wiersz, podaniu jego pełnego imienia i nazwiska oraz tytułu prezentowanego wiersza.

2. „Moja ulubiona książka projekt okładki”konkurs plastyczny dla klas 1-3.  Zadaniem konkursowym było przygotowanie pracy plastycznej – projektu okładki swojej ulubionej książki dla dzieci, formatu A4, w dowolnej technice.

3. „Pisać każdy może….” konkurs literacki skierowany do klas 4-6, polegający na napisaniu do wyboru bajki - wierszem lub baśni – prozą.

4. „Poczytajmy razem…”konkurs czytelniczy dla klas 4-6, który odbył się 9 czerwca br. i polegał na pięknym odczytaniu wskazanego fragmentu tekstu, z książki Joanny Olech „Dynastia Niziołków” przez wskazanych przez nauczycieli polonistów przedstawicieli klas 4-6.

5. Projekt „Pomaluj wiersz” – z okazji 110 rocznicy urodzin poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Należało wybrać jeden z dostępnych w bibliotece szkolnej wierszy autora, nakleić go na kartkę i dodać ilustrację wg własnego projektu.

6. Spotkanie z Panem Wojciechem Ulmanem (autorem bajek i fotografem) – 11 czerwca br.

7. Kiermasz książek dla dzieci organizowany przez księgarnię „NOVA” w dniach 8-9 czerwca br., w godz. 11.00- 16.00, w holu szkoły.

Dziękujemy za aktywny udział  – szkolny zespół CPCD.

Więcej na temat kampanii CPCD można przeczytać ›TUTAJ.