Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY 2015

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY 2015

sbp.mNasza szkoła, jak co roku początkiem czerwca, obchodziła Dzień Szkoły bez Przemocy. Dzień obchodzony był w ramach ogólnopolskiego programu Szkoła bez Przemoc, którego celem jest zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy, zapobieganie agresji przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw, a także dostarczanie konkretnych wskazówek w przypadku potrzeby wsparcia.

W dniu 9 czerwca 2015 r. zorganizowano w naszej szkole Dzień Szkoły bez Przemocy. Większość uczniów przyszła w tym dniu ubrana na czerwono. Oddziały 0-III przygotowały „tęczę szkolnej życzliwości”, którą można było podziwiać w holu szkoły, a tematem klasowych pogadanek był Kodeks Szkoły bez Przemocy. Klasy IV i V obejrzały krótkie filmy dotyczące programu oraz wzięły udział w debacie na temat Kodeksu Szkoły bez Przemocy. Klasy VI zapoznały się z prezentacją multimedialną  pt. „Zauważyć niezauważalne”, której tematem była przemoc i agresja w szkole.