Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „RZESZOWSKI ZLOT OWADÓW” - HAPPENING EKOLOGICZNY

„RZESZOWSKI ZLOT OWADÓW” - HAPPENING EKOLOGICZNY

20150918 114246.m

W piątek 18 września od godz.11 do godz.13 na rzeszowskich bulwarach nad Wisłokiem, w ramach projektu Alarm dla biorożnorodności Podkarpacia", odbył się happening ekologiczny pn. Rzeszowski Zlot Owadów pod patronatem Pana Tadeusza Ferenca Prezydenta  Miasta Rzeszowa. Organizatorem imprezy było Stowarzyszenie EKOSKOP", a jednym ze  współorganizatorów nasza szkoła.

Celem akcji było zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony bioróżnorodności naszego regionu, ochrony rzeki Wisłok przed zanieczyszczeniami oraz na konieczność segregacji odpadów.

Uczestnikami happeningu były proekologiczne instytucje i organizacje pozarządowe, pasjonaci ekologii i ochrony środowiska, liderzy życia społecznego, ludzie zainteresowani przyrodą. Z ekologicznymi transparentami na miejsce zlotu przybyli także nasi uczniowie, pomysłowo przebrani w stroje owadów, aby wraz z innymi licznie zgromadzonymi uczestnikami imprezy, głośno zaalarmować społeczeństwo o potrzebie ochrony lokalnej przyrody i zaprzestania zaśmiecania świata.

Podczas happeningu nie zabrakło dobrej zabawy. Wspólnie śpiewano ekologiczne piosenki, przebrani za owady uczestnicy happeningu wygłaszali apele ekologiczne pod hasłem: Co powie owad...”. Dzieci miały również możliwość wzięcia udziału w mini ekoolimpiadzie, ekologicznych grach i zabawach oraz obejrzenia bogatej wystawy przyrodniczej pt. Alarm dla biorożnorodności"

Koordynatorem projektu, o którym więcej można przeczytać TUTAJ, w naszej szkole jest p. Maria Staniszewska.

W Fotokronice zostały zamieszczone zdjęcia prezentujące udział naszych uczniów w happeningu.