Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - MAJÓWKA MISYJNA 2016

MAJÓWKA MISYJNA 2016

DSC02295.m10 maja uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Bogumiły Lis i p. Anny Pękali, wzięli udział w Majówce Misyjnej w Krośnie.

Celem tegorocznej Majówki było realizowanie projektu pomocy dla dzieci w Manasao i w Ngenguey w Republice Środkowoafrykańskiej. Nasi uczniowie na ten cel przekazali swoje maskotki, które w Krośnie zostały sprzedawane innym dzieciom.
Majówka Misyjna rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele farnym pw. Trójcy Świętej (›foto.), następnie jej uczestnicy przeszli z flagami różnych krajów świata do hali sportowej (›foto.).
Podczas Majówki dzieci mogły miło i aktywnie spędzić czas z rówieśnikami - pograć w pilkę, potańczyć i pośpiewać (›foto.), jak również dowiedzieć się jak wygląda nauka w Afryce (›foto.), zobaczyć, a nawet kupić egzotyczne zabawki i instrumenty muzyczne, co sprawiło im wiele radości (›foto.).