Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - TEGOROCZNA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

TEGOROCZNA AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 go Maja      W piątek 29-ego kwietnia świętowaliśmy 231-ą rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się akademia, pierwsza po dwuletniej przerwie, gdy obostrzenia związane z pandemią uniemożliwiały przeprowadzanie takich imprez.

W uroczystości wystąpili uczniowie i uczennice klas: 4a, 5a, 5c, 7d, 8b oraz 8e (→foto.) przygotowani pod kierunkiem Pań: Małgorzaty Wisz, Agaty Napiórkowskiej oraz Mai Czepurko (→foto.). Za muzykę i obsługę konsoli odpowiadała p. Bogumiła Lis, zaś za dekoracje – p. Anna Kielar.

Okoliczności powstania ustawy regulującej ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów – pierwszej takiej w Europie i drugiej na świecie – zostały przybliżone widzom w scenkach dramatycznych (→foto.), (→foto.) za oprawę zaś posłużyła poezja patriotyczna (→foto.) oraz muzyka, pieśni i piosenki związane tematycznie z epoką.Na uwagę zasługują polonez w wykonaniu dzieci z klas 5-ych (→foto.), (→foto.), pokaz gimnastyczny uczennic klasy 5c (→foto.) oraz solowe wykonanie na wiolonczeli utworu „Płynie, Wisła płynie” przez uczennicę klasy 7d (→foto.).

Podczas akademii społeczność szkolna miała możliwość odśpiewać hymn szkoły oraz zobaczyć znów sztandar szkoły wprowadzony przez nowy poczet sztandarowy (→foto.) pod opieką p. Justyny Horskiej.

Tekst: p. Maja Czepurko

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu akademii →TUTAJ.

bb69faf80e49361fbad4d93bb6e913e5