Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „BEZPIECZNE WAKACJE” - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

„BEZPIECZNE WAKACJE” - SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

Bezpieczne wakacje 2022 Spotkanie z Policjantem

Po całym roku nauki szkolnej przychodzą upragnione wakacje. Jest to czas odpoczynku, relaksu, ale podczas wyjazdów w góry, nad morze, jak również pozostania w domu bardzo ważne jest bezpieczeństwo. I właśnie o zasadach bezpieczeństwa przypomnieli naszym uczniom klas 1-3 i punktu przedszkolnego policjanci: p. K. Brzechwa i p. E. Wierzchowska podczas spotkania w szkole 20 czerwca.

Stróże prawa przypomnieli najmłodszym numery alarmowe oraz sposób podawania informacji przez telefon. Omówili zasady bezpieczeństwa nad wodą, bezpiecznego poruszania się po drogach np. podczas jazdy na rowerze, hulajnodze czy wrotkach.

Ponadto przypomnieli jakie zagrożenia mogą płynąć z rozmowy z nieznajomymi osobami i przestrzegali przed zabawą z obcymi zwierzętami. Wszystkie informacje były tylko kwestią uporządkowania wiedzy, bowiem jak pokazały dzieci ich wiedza na temat bezpieczeństwa jest bardzo duża.

Wszystkim uczniom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji :-)

Najważniejsze zasady, którymi powinniśmy się kierować, aby bezpiecznie spędzić wakacje,

znajdziecie →TUTAJ.

wakacje1