Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - V PARAOLIMPIADA DZIECIĘCA W NIECHOBRZU

V PARAOLIMPIADA DZIECIĘCA W NIECHOBRZU

Wszyscy jesteśmy zwycięzcami IV 2023

Reprezentacja naszej szkoły: Milenka Siorek, Dawid Nakonieczny i Claudia Pach, 20 kwietnia brała udział w V Paraolimpiadzie Dziecięcej „Wszyscy Jesteśmy Zwycięzcami” w Niechobrzu (→foto.).

Uczniowie naszej „Siedemnastki” świetnie poradzili sobie ze wszystkimi konkurencjami sportowymi (→foto.), (→foto.), (→foto.). Po każdej ukończonej konkurencji uczestnik otrzymał medal oraz upominek.

Nasi uczniowie uczestniczyli również w spotkaniu z Gościem Specjalnym Panem Jankiem Melą, który jest najmłodszym w historii zdobywcą dwóch biegunów w jednym roku (miał 15 lat), a zarazem pierwszą osobą z niepełnosprawnością, która tego dokonała (→foto.).

Oprócz udziału w zawodach sportowych, dzieci miały możliwość spotkania się z alpakami (→foto.). Na koniec dla uczestników tegorocznej Paraolimpiady Dziecięcej zorganizowano zabawy i konkursy integracyjne prowadzone przez wodzireja oraz wolontariuszy. Wszyscy świetnie się bawiliśmy. Serdecznie dziękujemy :-)