Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „BEZPIECZNY PRZEJAZD” – OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA SPOŁECZNA PLK W NASZEJ „SIEDEMNASTCE”

383832447 748564660617598 5097362352735121713 n

27 września w naszej szkole odbyła się prelekcja kampanii społecznej „Bezpieczny przejazd”  przeprowadzona przez przedstawicieli Polskich Linii Kolejowych. Odwiedzili nas wyjątkowi goście: Pani Anna Sikora - Zawiadowca ds. inż. ruchu w ISE Rzeszów, Pan Adam Wojtyło - komendant oraz dwóch funkcjonariuszy SOK posterunku Rzeszów (→foto.). Po powitaniu i przedstawieniu naszych gości przez Panią Wicedyrektor szkoły Elżbietę Babiarz (→foto.), Pani Anna (Ambasadorka Bezpieczeństwa) zaprezentowała dzieciom krótkie filmiki edukacyjne oraz opowiedziała o swojej pracy oraz zasadach bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych.

Dzięki naszym gościom i przeprowadzonej lekcji mogliśmy nauczyć się podstawowych zasad podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych, poznać znaki, a także dowiedzieć się, czego nie wolno robić na terenie kolejowym. Później przeszliśmy do części, w której każde dziecko mogło obejrzeć i przymierzyć przybory używane w codziennej pracy kolejarzy (→foto.). Na chwilę mogliśmy się wczuć w pracę ludzi kierujących ruchem pociągów oraz Strażników Ochrony Kolei (→foto.). Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał niespodziankę. Bardzo dziękujemy naszym gościom za przybycie oraz tak cenną lekcję.