Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „DRUGI RZESZOWSKI ZLOT OWADÓW"

„DRUGI RZESZOWSKI ZLOT OWADÓW"

20160916 120247.mW piątek 16 września br. na rzeszowskich bulwarach nad Wisłokiem odbył się II Rzeszowski Zlot Owadów, którego organizatorem było Stowarzyszenie EKOSKOP, a współorganizatorem nasza szkoła. Celem tego już cyklicznego ekologicznego happeningu jest zwrócenie uwagi na potrzebę ochrony owadów zapylających takich jak pszczoły, trzmiele, motyle i chrząszcze, a także promocję i potrzebę zachowania różnorodności biologicznej, która ma ogromne znaczenie dla zachowania równowagi w przyrodzie.

Kulminacyjnym momentem tej plenerowej imprezy był symbolicznyAlarm dla bioróżnorodności. W obronie Ziemi wspólnie zaalarmowali uczestnicy happeningu przyniesionymi ze sobą budzikami, dzwonkami, kołatkami, gwizdkami, trąbkami, itp. →foto. Kolejne zdjęcia →w Fotokronice.

Więcej szczegółów na temat imprezy można znaleźć →TUTAJ.