Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

IMG 5521.m

14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził powołanie Komisji Edukacji Narodowej - pierwszej w Europie państwowej władzy oświatowej. Od tej pory 14 października uznawany jest za Dzień Edukacji Narodowej.

Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, która rozpoczęła się od odśpiewania przez wszystkich uczestników uroczystości szkolnego hynnu. Następnie słowa serdecznych życzeń ze strony Pani Dyrektor zostały skierowane do całej społeczności szkolnej: nauczycieli, pracowników administracji i uczniów. Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nauczycielom nagród za osiągnięcia zawodowe. Pani Dyrektor poinformowała także uczestników akademii o akcie nadania naszej szkole Statuetki Podhalańczyka (›TUTAJ).

Zwieńczeniem uroczytości była część artystyczna w wykonaniu uczniów klas: 4c i 5c oraz szkolnego zespołu Melodia pod kierunkiem pań: Mai Czepurko, Katarzyny Kawalec i Alicji Skoczylas.

Zdjęcia z uroczystości można obejrzeć ›w Fotokronice.