Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - „TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA"

„TWOJE DANE - TWOJA SPRAWA"

20181211 162554Na przełomie listopada i grudnia 2018 r. w klasach VII-ych i VIII-ych przeprowadzono w naszej szkole godziny wychowawcze pt. Pozwólcie, że przedstawię: Nasza nowa koleżanka Prywatność (w ramach programu „Twoje dane – twoja sprawa”). Celem ogólnym zajęć było zapoznanie uczniów z pojęciem prywatności z uwzględnieniem zagadnień związanych z ochroną danych osobowych. Uczniowie, po krótkim wprowadzeniu na temat ochrony danych osobowych, dowiedzieli się na czym polega i co obejmuje pojęcie prywatności, jej poszanowanie oraz poznali niebezpieczeństwa wynikające z jej naruszenia.

W ramach zajęć wypracowano szereg zasad dla przygotowywanego Uczniowskiego kodeksu prywatności, nad którym nadal trwają prace, a który zostanie przedstawiony społeczności szkolnej w czasie Dnia ODO w dniu 28 stycznia 2019r.

Zamieszczamy zdjęcia z przeprowadzonych zajęć, które okazały się być punktem wyjścia dla klasowych rozmów o naszej prywatności: →foto.1, →foto.2, →foto.3, →foto.4Wielu z uczniów uświadomiło sobie, jak często bardzo ważne są dyskrecja, zaufanie oraz takt w relacjach z innymi ludźmi.

Iwona Niedzielska-Taźbier, Irena Sitarska (koordynatorki programu w SP 17)