Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - Aktualności - rok szkolny 2014/ 2015

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2014/ 2015

P1070665.m

26 czerwca br. zakończyliśmy jubileuszowy dla naszej szkoły rok szkolny 2014/2015.

W tym dniu nasi tegoroczni szóstoklasiści po raz ostatni zgromadzili się wspólnie, aby odebrać szkolne świadectwa. O godz. 10 rozpoczęła się uroczystość pożegnania klas szóstych, w której wzięli udział przedstawiciele całej społeczności szkolnej. Niezmiernie uroczystą chwilą było przekazanie szkolnego Sztandaru przez przedstawicieli uczniów klas szóstych młodszym kolegom, ślubowanie Absolwentów oraz odśpiewanie szkolnego Hymnu

Podczas uroczystości wyróżniający się w nauce i sporcie uczniowie odebrali z rąk Pani Dyrektor świadectwa i puchary, a rodzice tych uczniów listy gratulacyjne.  Po części artystycznej w wykonaniu szóstoklasistów, Pani Dyrektor złożyła życzenia udanego wakacyjnego wypoczynku, na który wszyscy wyczekiwali i zasłużyli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości pożegnania uczniów klas szóstych zamieszczonych w Fotokronice.

JUBILEUSZOWA X EDYCJA KONKURSU „RZESZÓW - MOJE MIASTO”

IMG 9437.M

22 czerwca 2015 r. w rzeszowskim Ratuszu miało miejsce podsumowanie wojewódzkiego konkursu „RZESZÓW - MOJE MIASTO”, organizowanego przez nauczycieli ze szkół podstawowych nr 16 i 17 dla uczniów klas I - VI. Uroczystość uświetniła obecność zastępcy Prezydenta Miasta Rzeszowa pana Henryka Wolickiego oraz pani Dyrektor SP Nr 16 Doroty Rząsy,  pani Wicedyrektor SP Nr 17 Mirosławy Leśniak, jak również pani sekretarz PTTK Agnieszki Wałach oraz przedstawicielki Rady Rodziców przy SP Nr 17 pani Marioli Hadam.

Nagrody odebrały m.in. uczennice naszej szkoły: Anna Bączek z klasy II b (opiekun: p. Bożena Kukułka) - I miejsce i Julia Nieduży z kl. V b - I miejsce, a także Magdalena Marmola z kl. V b – wyróżnienie (opiekun: p. Grażyna Cisek) - foto.

Lista nagrodzonych uczestników konkursu znajduje się ›TUTAJ.

Regulamin konkursu jest dostępny zakładce Dokumenty szkolne, kategoria: Konkursy.

CZERWCOWY PIKNIK INTEGRACYJNY

20150616 102754- piknik int.m

16 czerwca 2015 r. grupa uczniów z klas integracyjnych wraz z opiekunami uczestniczyła w pikniku integracyjnym z okazji Dnia Dziecka na zaproszenie dyrekcji Ośrodka Rewalidacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Rzeszowie, przy ul. Staszica.

Radosnej zabawie towarzyszyło wiele atrakcji m. in.: lepienie z gliny, zabawy z chustą animacyjną, tory przeszkód, gry sprawnościowe, trampolina i malowanie twarzy (foto). W chwilach wytchnienia serwowano smaczny poczęstunek (foto).

Piknik był wspaniałą okazją do wspólnej bezinteresownej zabawy, ale też lekcją empatii i tolerancji  wobec osób niepełnosprawnych.

DZIEŃ SZKOŁY BEZ PRZEMOCY 2015

sbp.mNasza szkoła, jak co roku początkiem czerwca, obchodziła Dzień Szkoły bez Przemocy. Dzień obchodzony był w ramach ogólnopolskiego programu Szkoła bez Przemoc, którego celem jest zwrócenie uwagi na zjawisko przemocy, zapobieganie agresji przez zwiększenie świadomości problemu, zmianę postaw, a także dostarczanie konkretnych wskazówek w przypadku potrzeby wsparcia.

W dniu 9 czerwca 2015 r. zorganizowano w naszej szkole Dzień Szkoły bez Przemocy. Większość uczniów przyszła w tym dniu ubrana na czerwono. Oddziały 0-III przygotowały „tęczę szkolnej życzliwości”, którą można było podziwiać w holu szkoły, a tematem klasowych pogadanek był Kodeks Szkoły bez Przemocy. Klasy IV i V obejrzały krótkie filmy dotyczące programu oraz wzięły udział w debacie na temat Kodeksu Szkoły bez Przemocy. Klasy VI zapoznały się z prezentacją multimedialną  pt. „Zauważyć niezauważalne”, której tematem była przemoc i agresja w szkole.

AKADEMIA PRZYJACIÓŁ PSZCZÓŁ „SIEDEMNASTKI”

pomagamy pszczolom - zdjęcie główne.mPszczoły to bardzo pożyteczne owady, których niestety jest coraz mniej – dlatego należy o nie szczególnie dbać.

Nasi uczniowie chętnie realizują zielone zadania, których celem jest przede wszystkim ochrona pożytecznych pszczołowatych.

W ramach akcji pomocy pszczołom w naszej szkole niedawno odbyły się:

• spotkanie z pszczelarzem – amatorem (więcej na ten temat ›TUTAJ),
  • spotkanie z panią doktor (więcej ›TUTAJ),
  • oraz wystawa pszczelarska (więcej ›TUTAJ).

Spotkania oraz wystawę zorganizowały: p. Gertruda Gryglewicz i p. Iwona Ryndak.

Więcej na temat Akademii Przyjaciół Pszczół prężnie działającej w naszej szkole można przeczytać w artykule prasowym, który jest dostępny ›TUTAJ.