Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - AKCJA EKOLOGICZNA – „STOP WYPALANIU TRAW"

AKCJA EKOLOGICZNA – „STOP WYPALANIU TRAW"

IMG 6163.JPG m.

W kwietniu br. w naszej szkole miała miejsce akcja proekologiczna, której celem było zwrócenie uwagi na skalę problemu wiosennego wypalania traw oraz edukacja społeczeństwa o zagrożeniach i skutkach tego zjawiska.

W ramach akcji zorganizowano spotkanie ze strażakiem, tablice informacyjne oraz zwiedzanie ścieżki przyrodniczej w lesie poświęconej zapobieganiu pożarom.

Uczniowie uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez strażaka starszego brygadiera Marcina Betleja. Spotkanie ze strażakiem przebiegało pod hasłem: „Wypalaniu traw mówimy nie!” Pan strażak poinformował, jak zachować się w sytuacji, gdy jesteśmy świadkiem pożaru, uświadomił uczniów, że wypalanie nieużytków jest nie tylko niebezpieczne dla ludzi i przyrody, lecz także nieopłacalne i karalne. Uczniowie wykonali prace plastyczne dotyczące tematu spotkania (zdjęcie ›TUTAJ). Akcja uświadomiła społeczność szkolną  jak szkodliwe i niebezpieczne jest wypalanie traw.

Akcję zorganizowały: p. Gertruda Gryglewicz, p. Iwona Ryndak.