Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - PASOWANIE NA CZYTELNIKA

PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Pasowanie na czytelnika-m21 listopada w szkolnej bibliotece odbyła się uroczystość Pasowania na czytelnika, w której wzięli udział uczniowie z klas pierwszych.

Na początku p. Agnieszka Pajęcka powitała pierwszoklasistów i zapoznała ich z wyglądem biblioteki szkolnej oraz z księgozbiorem i jego działami. Następnie dzieci ze Szkolnego Teatrzyku "Iskierka" pod kierunkiem p. Marioli Wiśniewskiej przedstawiły krótką inscenizację na temat wartości książek i zasad ich czytania pt. "Pszczółka Maja w bibliotece". Kolejnym punktem imprezy był krótki konkurs z wiedzy o bibliotece, książce oraz z treści najbardziej znanych tekstów, m. in. baśni. Pani Pajęcka przedstawiła pierwszoklasistom również regulamin szkolnej biblioteki, po czym odbyło się uroczyste ślubowanie na czytelnika. Na koniec dzieci mogły wypożyczyć wybrane książeczki.