Szkoła Podstawowa nr 17 w Rzeszowie - EKOLOGIA W "SIEDEMNASTCE"

EKOLOGIA W "SIEDEMNASTCE"

logo pire

Nasza szkoła od ubiegłego roku uczestniczy w programie „Zdrowo jem – zdrowo żyję” realizowanym przez Związek Stowarzyszeń „Podkarpacka Izba Rolnictwa Ekologicznego”. W roku szkolnym 2011/2012 nauczyciele z Wojewódzkiego Zespołu Edukacji Ekologicznej Dzieci i Młodzieży przeprowadzili w naszej szkole warsztaty, a dwie klasy uczestniczyły w wycieczkach ekologicznych. Ponadto nauczyciele naszej szkoły zorganizowali pogadanki i  zajęcia o zdrowym odżywianiu.  Wszyscy uczniowie otrzymali zdrowe chipsy  i batoniki. W bieżącym roku szkolnym zgłosiliśmy cztery klasy na warsztaty przyrodniczo – ekologiczne w gospodarstwach ekologicznych.

W dniu 27.11.2012r. klasy 1a i 3b uczestniczyły w zajęciach u p. M. Zawadzkiego w Jelnej koło Nowej Sarzyny. Podczas warsztatów dzieci zwiedziły gospodarstwo (zagrodę ze zwierzętami, dom, kuźnię), brały udział w zajęciach na temat wyrobu masła, sera, pieczenia chleba oraz miały możliwość degustacji ekologicznych wyrobów. Z kolei 30.11.br. na wycieczkę do Jelnej udali się uczniowie klasy 4c i 5c.

Szkolnym koordynatorem programu „Zdrowo jem – zdrowo żyję”  jest pedagog p. E. Babiarz. Działania te wplatają się w szkolny program wychowawczy i profilaktyczny oraz program Szkoły Promującej Zdrowie.

W Fotokronice można obejrzeć zdjęcia z listopadowych warsztatów przyrodniczo - ekologicznych w Jelnej z udziałem uczniów naszej szkoły.